Naturalne napoje dla cukrzyków – smaki, które wyjdą Ci na zdrowie

napoje dla cukrzyków

Dotąd oferta zimnych napojów dla cukrzyków była niezwykle uboga w smaki. Tak naprawdę jedyną propozycją wolną od cukrów, fruktozy i różnego rodzaju słodzików była woda – mineralna lub źródlana, gazowana lub niegazowana. Ów bardzo ograniczony wybór napojów stał się dla nas największą motywacją w walce o smaczną, a zarazem pozbawioną cukru herbatę, którą można pić na zimno wprost z eko puszki lub butelki. Wszystkie napoje bez cukru bez kalorii SOTI Natural są świetną alternatywą do wody dla każdego cukrzyka.

Zielona herbata z eko puszki lub butelki

Jedną z odpowiedzi SOTI na zapotrzebowanie rynku na napoje dla cukrzyków jest herbata matcha, która przygotowujemy na zimno z zachowaniem szacunku dla tradycyjnego japońskiego rytuału parzenia zielonej herbaty. Podobnie jak inne zielone herbaty matcha jest bogatym źródłem antyoksydantów – substancji odpowiedzialnych za powstrzymywanie rozwoju wielu chorób, w tym nowotworów, chorób układu krążenia i cukrzycy. Dodatkowo herbata zawiera EGCE – składnik odpowiadający za przyspieszenie metabolizmu, który pomaga nam w zdrowo i bezpiecznie tracić nadprogramowe kilogramy.

W 2015 roku potwierdziły się również nasze przypuszczenia, co do dobroczynnego wpływu wyciągu z zielonej herbaty na zdrowie diabetyków. Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opublikowali wyniki badań, z których wynika, że spożywanie zielonej herbaty zmniejsza wchłanianie skrobi przez układ pokarmowy. Dla diabetyków, u których zdiagnowoano cukrzycę typu A lub typu B oznacza to nic innego, jak to, że wyciągi z zielonej herbaty mają pozytywny wpływ na regulację poziomu cukru we krwi. Dodatkowo regularne picie zielonej herbaty może wspomóc kontrolę masy ciała i odchudzanie, podobnie jak w przypadku osób zdrowych. Jest to też świetne rozwiązanie przy insulinoodporności.

SOTI, smaczne napoje dla cukrzyków

To co chcieliśmy uzyskać projektując linię bezpiecznych napoi dla cukrzyków to napoje, które charakteryzowałyby się przyjemnym i orzeźwiającym smakiem. Dlatego dużo czasu i energii poświęciliśmy na opracowanie procedury parzenia naszych herbat tak, żeby były one smaczne, a jednocześnie nie zawierały cukrów, fruktozy, słodzików oraz innych substancji niebezpiecznych dla osób cierpiących na cukrzycę.