Napoje na kaca

napój na kaca

Potoczny kac jest skutkiem spożycia nadmiernej ilości alkoholu dnia poprzedniego i przyczynia się do wystąpienia wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Ból głowy, nudności i ogólne osłabienie to tylko niektóre symptomy towarzyszące zatruciu alkoholowemu. Jedną z najpowszechniejszych zasad dotyczących zwalczania kaca jest unikanie alkoholu, jednak jeżeli kac już się pojawił, można próbować zniwelować jego skutki domowymi napojami.

Skuteczny napój na kaca

Kac to stan, w którym organizm wykonuje wzmożoną pracę, aby pozbyć się toksyn. Niestety przy okazji wydalania szkodliwych substancji pozbywa się także ważnych pierwiastków i witamin.

Leczenie kaca powinno się więc opierać na wspomaganiu organizmu w odtruwaniu oraz dostarczaniu mu utraconych mikroelementów. Podczas zatrucia alkoholowego należy stosować lekkostrawną dietę oraz dobrze się nawadniać. Ponadto, aby szybciej pozbyć się uciążliwych dolegliwości, można przygotować specjalny napój na kaca. Bazuje on na naturalnych składnikach, których głównym nośnikiem jest herbata. Najlepsza jest wysokiej jakości zielona herbata liściasta lub Pu-Erh. Oba te gatunki mają działanie moczopędne i przyśpieszające pozbywanie się toksyn z organizmu, a dodatkowo wzbogacone są w składniki ważne dla zdrowia. O ile Pu-Erh lepiej pić w czystej postaci, o tyle zieloną herbatę można wzbogacić o dodatkowe składniki, tworząc tym samym skuteczny napój na kaca. Warto dodać do niej:

Wszystkie potrzebne składniki na napój na kaca znajdziesz w sklepach zielarskich. Pamiętaj, że tylko dobrej jakości herbata liściasta wzbogacona o wybrane dodatki spełni swoją funkcję. Herbaty aromatyzowane nie są tak bogate w składniki odżywcze, dlatego taki napój na kaca może nie być skuteczny. Jeżeli nie masz siły na przyrządzenie naparu z dodatkami, możesz skorzystać z gotowych napojów na bazie herbaty zielonej – takich jak Soti. Nie mają w swoim składzie sztucznych dodatków, dzięki czemu nie obciążają dodatkowo organizmu. Polecana jest dla osób na diecie bez cukru. Ponadto są wzbogacone o naturalne składniki, takie jak imbir czy trawa cytrynowa, które skutecznie wspomagają organizm w walce z kacem.