Jakie herbaty na odchudzanie są naprawdę skuteczne?

jakie herbaty na odchudzanie

Odpowiedź na pytanie, o to jakie herbaty na odchudzanie są naprawdę skuteczne może być tylko jedna... – herbaty zielone, a wśród nich herbata gyokuro i herbata matcha. Na uwagę osób walczących z nadprogramowymi kilogramami zasługują również herbaty czerwone i niektóre zioła.

Matcha – zielona herbata w proszku o doskonałych właściwościach

Powszechnie przyjęło się sądzić, iż wszystkie zielone herbaty pomagają w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, i tak rzeczywiście jest. Warto jednak wiedzieć o tym, że niektóre zielone herbaty działają lepiej niż inne. Bardzo ważne jest też precyzyjne ich zaparzenie. Jedną z tych herbat na trawienie jest herbata matcha, dostępna również w postaci naturalnego napoju herbacianego SOTI w eko puszcze.

Matcha zawiera związek o nazwie EGCG, który wpływa na poprawę metabolizmu, a co za tym idzie na tempo, w jakim pozbywamy się nadprogramowych kilogramów. Dodatkowo matcha ma działanie odprężające i relaksujące, dzięki czemu skutecznie redukuje wahania nastroju i związany z nimi apetyt na łakocie.

Wprowadzając napój herbaciany matcha do swojej codziennej diety warto pamiętać o tym, że może on służyć jako baza dla smoothie i koktajli. W ten sposób urozmaicimy smakowo codzienną dietę, stale dostarczając organizmowi wartościowe składniki zawarte w tej wyjątkowej zielonej herbacie z Japonii.

Czerwone herbaty na odchudzanie

Napoje na bazie czerwonej herbaty mają wiele właściwości, które mogą pomóc nam w zgubieniu nadmiernych kilogramów. Po pierwsze, czerwona herbata redukuje ilość tłuszczu wchłanianego przez kosmki jelitowe. Oznacza to, iż filiżanka naparu lub napój na bazie czerwonej herbaty SOTI spożyty bezpośrednio po posiłku sprawią, że nasz organizm przyswoi mniej kalorii z jedzenia. Dodatkowo, czerwona herbata wspomaga układ trawienny, dzięki czemu poprawia trawienie i zmniejsza ryzyko wzdęć.

Czerwona herbata znana jest również ze swoich właściwości moczopędnych. Jej regularne przyswajanie pozwala pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, a w konsekwencji zredukować bolesne obrzęki i nieestetyczny cellulit wodny. Oczywiście redukcja wody zatrzymywanej przez organizm przekłada się również na wynik, który widzimy na wadze.

W ofercie naturalnych napojów herbacianych SOTI znajdziemy bogaty wybór herbat wspomagających proces utraty zbędnych kalorii. Obok doskonałych właściwości, oferowane napoje charakteryzują się również wyjątkowymi walorami smakowymi.