SOTI Natural – smaczne i zdrowe herbatki dla dzieci

herbatki dla dzieci

O tym, jak trudno przekonać dziecko do wypicia niesłodzonej herbaty lub szklanki wody mineralnej wie każdy, kto kiedykolwiek stanął przed dylematem – kolorowy napój słodzony lub odwodnienie. Na szczęście dzisiaj na rynku dostępna jest już zdrowa, a zarazem smaczna alternatywa dla kolorowych napojów z cukrem – są nią herbatki dla dzieci SOTI Natural.

Dlaczego herbatki dla dzieci SOTI Natural to najlepszy wybór dla Twojego dziecka?

Produkty wysoko przetworzone zawierają przerażające ilości soli, cukru i tłuszczu. Kolorowe napoje nie stanowią tutaj żadnego wyjątku, a przecież większość z nas zgadza się co do tego, że zdrowa dieta dziecka powinna być dietą bezcukrową. Nadmiar cukru w diecie sprzyja rozwojowi próchnicy, prowadzi do nadwagi i wyzwala w dzieciach nadpobudliwość. Dlatego, jeśli to tylko możliwe powinien być ograniczony w diecie najmłodszych do absolutnego minimum. Niestety zdecydowania większość niesłodzonych produktów spożywczych jest zwyczajnie niedobra… Nic więc dziwnego w tym, że dzieci nie chcą po nie sięgać i nieustannie domagają się niezdrowych zamienników. Wiedząc o tym w laboratoriach SOTI Natural dokonaliśmy niemożliwego – stworzyliśmy słodką herbatkę Popcorn Tea z kuszącym posmakiem prażonej kukurydzy.

Popcorn Tea a dieta bez cukru

Dzieci przepadają za słodkim smakiem. Dlatego zamiast opracować zdrowy napój herbaciany o odstręczającym dla najmłodszych gorzkim smaku, stworzyliśmy słodką herbatkę o posmaku uwielbianej przez Milusińskich przekąski. Herbatka Popcorn Tea łączy w sobie dobroczynne właściwości napojów herbacianych SOTI Natural ze zdrową słodyczą, jaką udało się nam uzyskać poprzez dodanie do napoju naturalnego słodu ryżowego.

Naturalny słód ryżowy jest powszechnie wykorzystywany do wyrobu zdrowej żywności. Stosuje się go jako zamiennik syropu glukozowo-fruktozowego oraz popularnej sacharozy, czyli cukru białego. W odróżnieniu od swoich niezdrowych alternatywach, naturalny słód ryżowy ma dobroczynny wpływ na układ trawienia, a zawarte w nim cukry złożone rozkładają się powoli w organizmie nie powodując drastycznych skoków poziomu cukru we krwi, co wpływa na regulację procesów łaknienia.

Herbatki dla dzieci w wygodnych butelkach

Dzieci chętnie sięgają po lekko osłodzone herbatki parzone. Oczywiście ich podanie dziecku wymaga zaparzenia, a następnie przestudzenia… Problem pojawia się również w plenerze – na placu zabaw, spacerze, wszędzie tam, gdzie dziecko może odczuwać wzmożone pragnienie, a my nie jesteśmy w stanie dostarczyć mu zdrowego napoju. Oczywiście przed wyjściem z domu możemy zaparzyć herbatę i przelać ją do plastikowej butelki lub bidonu, jednak po pewnym czasie nie smakuje ona najlepiej. Zupełnie inaczej jest w przypadku produktów SOTI Natural. Nasze herbatki dla dzieci są parzone według specjalnej receptury – jej opracowanie zajęło nam ponad rok – a następnie studzone i przelewane do antyseptycznych butelek, w których nie tracą ani smaku, ani właściwości zdrowotnych. Dodatkowym atutem herbatek SOTI jest wygodny pojemnik, który możesz zabrać z sobą wszędzie – na spacer, na plac zabaw, w podróż. Dzięki temu zawsze zdrową i smaczną herbatkę masz pod ręką zawsze.