Herbata na trawienie

herbata na trwienie

Niestrawność może wywoływać nieprzyjemne dolegliwości, takie jak bóle brzucha, wzdęcia i gazy. Przyczyną niestrawności mogą być niektóre choroby układu pokarmowego, a także zbyt ciężkostrawna dieta. Oprócz ograniczenia tłustych i smażonych potraw można pomóc napój z zielonej herbaty, który usprawni pracę układu pokarmowego.

Jaka herbata na trawienie?

Na poprawę trawienia pomocne mogą okazać się herbaty z dodatkiem specjalnie dobranych ziół. Poprzez likwidację niestrawności pomagają one pozbyć się przykrych dolegliwości, takich jak wzdęcia brzucha, bóle, nadmierne gazy czy zaparcia. Należy jednak pamiętać, że długotrwała niestrawność może być spowodowana poważniejszymi chorobami – takimi jak na przykład wrzody żołądka. Wówczas lepiej skonsultować swoje dolegliwości z lekarzem, który na podstawie szczegółowej diagnostyki skieruje na odpowiednie leczenie. Herbata na trawienie może pomóc, jeżeli niestrawność występuje na skutek zjedzenia zbyt obfitego posiłku lub nieprawidłowo skomponowanej diety, jednak nie może zastąpić środka leczniczego.

Najbardziej popularna herbata na trawienie to herbata zielona. Posiada ona właściwości oczyszczające organizm z toksyn, wspomagające metabolizm oraz przyspieszające przemianę materii, dlatego jest skuteczna w walce z niestrawnością. Oprócz tego możesz wypróbować zieloną herbatę z dodatkiem ziół, które zwiększą skuteczność napoju. Jeżeli nie masz czasu na zaparzenie naparu lub niestrawność dopadła Cię w nieoczekiwanym momencie, możesz spróbować wspomóc organizm gotowymi napojami na bazie różnych odmian herbat. Dobre właściwości mają napoje bez cukru Soti, który posiada specjalnie skomponowany skład niezawierający cukru i sztucznych dodatków. Możesz wybierać spośród kilku smaków, jednak która herbata na trawienie sprawdzi się najlepiej?

Zioła na trawienie

Jeżeli zależy Ci na szybkim pozbyciu się niestrawności, wybieraj herbatę zieloną z dodatkiem ziół wspomagających trawienie. Można do nich zaliczyć między innymi:

Herbata na trawienie powinna mieć w składzie same naturalne składniki bez zbędnych dodatków, aby nie obciążać układu pokarmowego trudnymi do strawienia substancjami. Warto kierować się tym, aby napar zawierał esencję z herbat liściastych, które wykazują się najsilniejszymi właściwościami leczniczymi.