Herbata Matcha: zdrowa herbata, której właściwości znane są od tysiącleci

herbata matcha

Matcha to podobnie jak herbata gyokuro zielona herbata z Japonii, z tą różnicą, że herbata matcha jest sproszkowana. Naukowcy przekonują, że napoje dietetyczne, takie na bazie zielonej herbaty matcha, są prawdziwą skarbnicą antyoksydantów, a więc substancji odpowiedzialnych za zapobieganie rozwojowi nowotworów i chorób układu krążenia, w tym chorób serca. Zielona herbata matcha jest również rekomendowana jako herbata na odchudzanie. To także doskonały i w pełni bezpieczny napój dla cukrzyków.

Zdrowa alternatywa dla kawy

Kiedy zastanawiasz się co pić zamiast kawy? Spróbuj herbaty matcha. Jedna porcja herbaty matcha dostarcza niemal identyczną ilość kofeiny, co jedna filiżanka kawy. Ale to nie wszystko... Matcha dodaje energii stopniowo, co pozwala uniknąć nagłego spadku sił i pogorszenia nastroju w ciągu dnia. Jak parzyć herbatę matcha? To japońska herbata, która wymaga odpowiedniej procedury, temperatury, naczynia dlatego powstały herbaty matcha SOTI Natural w papierowych puszkach, które dostępne są m.in. w każdym sklepie Lidl. Wielu badaczy twierdzi, że to właśnie japońska herbata matcha to najzdrowsza herbata na co dzień.

Smaczny sposób na relaks

Mocno zaparzona herbata matcha pozbawiona jest swoich właściwości dlatego to wersja cold brew zachowuje najwięcej prozdrowtnych właściwości. Jeśli lubisz napoje bez kalorii i bez cukru, matcha z dodatkiem laski wanilii będzie dla Ciebie dobrym wyborem, uzupełnisz przeciwutelniacze i sam się przekonasz czy jest to nazdrowsza herbata i najlepsza herbata na trawienie i odchudzanie.

Matcha ma właściwości także odprężające i relaksujące. To zasługa zawartej w naparze L-teaninie, która działa uspokajająco, redukuje stres i niepokój, a także stabilizuje nastrój pozwalając unikać nieprzyjemnej huśtawki stanów pobudzenia i spadku sił. Dodatkową zaletą matchy jako naturalnego środka uspokajającego jest fakt, iż nie działa ona otępiająco i nie otumania.