Co pić w ciąży?

co pić w ciąży

Ciąża to stan, w którym kobieta musi uważać na zdrowie nie tylko swoje, ale i swojego dziecka. W tym czasie musi również zwracać uwagę na to, co je i pije, gdyż niektóre produkty mogą być szkodliwe dla malucha. Wiele kobiet zadaje sobie więc pytanie, co pić w ciąży i czym zastąpić ulubione napoje, które w stanie błogosławionym są niewskazane.

Jakie napoje są niewskazane w ciąży?

Tak naprawdę ciąża nie ogranicza spożywania większości napojów, należy jednak kategorycznie wykluczyć alkohol. Ze względu na zawartość kofeiny nie poleca się również kawy i napojów energetycznych, a także tych zawierających duże ilości cukrów prostych. Co więc pić w ciąży ? Kobiety w ciąży mogą natomiast bez ograniczeń pić wodę wzbogaconą plasterkiem cytryny lub listkiem mięty. Wskazane są również soki ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw, smoothie oraz ziołowe herbatki.

Większość herbat ziołowych można bez problemu kupić i przygotować w domu. Jednak dla oszczędności czasu dobrym rozwiązaniem będzie zakup gotowych naparów takich jak na przykład Soti Natural. Są one w pełni bezpieczne dla kobiet w ciąży, gdyż nie zawierają cukru, sztucznych barwników ani chemicznych dodatków, a idealnie sprawdzą się jako napój orzeźwiający w upalne dni.

Co pić w ciąży, jeżeli nie wyobrażasz sobie dnia bez herbaty? Odpowiednie będą:

Jeśli zastanawiasz się, co pić w ciąży, masz do wyboru szereg możliwości. Jeśli szukasz wygodnego rozwiązania kup gotowy napój z zielonej herbaty Soti Natural.

Co pić zamiast kawy?

Wielu kobietom w ciąży brakuje codziennej porannej kawy i szukają alternatywy, aby skutecznie się pobudzić. Smak kawy można zastąpić jej zbożowym odpowiednikiem, jednak to kofeina, która jest niewskazana w ciąży, odpowiada za efekt pobudzenia. Jeżeli szukasz pomysłu na to, co pić zamiast kawy, wypróbuj napary. Ciekawym rozwiązaniem będzie wybór napoju z zielonej herbaty Soti Natural. Dostępna jest ona w wielu wersjach smakowych, z dodatkiem owoców lub ziół, dlatego nie powinnaś mieć problemów ze znalezieniem ulubionego wariantu. Są to zdrowe napoje a np. wersja naparu herbaty z laską wanilii daje smak podobny do kawy z wanilią. Masz pewność, że w składzie znajdują się tylko naturalne składniki bez zbędnych dodatków, a taki napój doda Ci energii na dalszy dzień tak samo jak kawa, bez ryzyka zaszkodzenia dziecku.