Podatek od cukru – dużo ciekawych artykułów m.in w Forbes 3/2020

申し訳ありません、このコンテンツはただ今 ポーランド語 のみです。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W najnowszym magazynie Forbes znalazł się artykuł o podatku od cukru w napojach, sokach, jogurtach pitnych, który czytałem z dużym zainteresowaniem,

Mimo, że jest to temat, którym interesuje się od dawna wiele informacji było zupełnie nowych.

“Wg NFZ osoba, której zgon można powiązać z konsekwencjami spożycia napojów słodzonych cukrem żyje przeciętnie o 15 lat krócej, niż średnio jej rówieśnik.

Blisko 1,4 tys zgonów co roku to konsekwencja nadmiernego spożycia słodzonych napojów.”

Cukier w napojach, sokach nas uzależnia, nie smakuje nam nic innego aż do czasu dłuższego detoksu po którym ja sam łapałem się na tym jak bogatszy jest smak potraw a same owoce jak są słodkie, że naprawdę nie trzba niczego słodszego.

Owoc jest lepszy niż sok a i tak jest w nim już dużo cukrów na cały dzień.

Cieszę sie, że podatek od cukru w napojach zaczyna powodować to, że więcej osób czyta etykiety napojów, tych które zawsze kupowało a także wszystkich nowych napojów, które mają ochotę spróbować.

Mamy czasy kiedy informacja jest dostępna na odwrocie butelki jest tabela z ilością cukrów a na liście składników znajdziemy listę dodanych cukrów i słodzików. Możemy wybierać świadomie.

 

Be the first to write a comment.

Your feedback