SOTI Natural – napoje bezcukrowe ze szlachetnych składników

Antyoksydanty - PrzeciwutleniaczeWolne rodniki to pochodne tlenu, które uszkadzają komórki naszego organizmu i są jedną z przyczyn starzenia się, a także groźnych chorób i nowotworów. Powstają one w organizmie na skutek m.in. stresu, przemęczenia, stanów zapalnych, zanieczyszczenia powietrza czy korzystania z używek, dlatego narażony na ich działanie jest każdy z nas.

Wolne rodniki mogą być zneutralizowane przez tzw. przeciwutleniacze lub inaczej antyoksydanty, dlatego dietetycy i lekarze rekomendują uzupełnianie tych substancji dla zachowania naturalnej równowagi w organizmie i zapobiegania mikrouszkodzeniom struktur DNA. Antyoksydanty naturalnego pochodzenia, poza niwelowaniem szkodliwego działania wolnych rodników, oczyszczają organizm z toksyn oraz korzystnie wpływają na cerę, włosy i paznokcie, dlatego ich obecność w diecie jest ważna dla dobrego zdrowia, samopoczucia i wyglądu.

Naturalne przeciwutleniacze – gdzie je znaleźć?

Przeciwutleniacze należy dostarczać do organizmu wraz z pożywieniem. Działanie przeciwutleniające wykazują m.in. witaminy, minerały i ich specyficzne połączenia. Antyoksydantami są też flawonoidy, polifenole i inne substancje występujące naturalnie w różnych produktach żywnościowych, szczególnie pochodzenia roślinnego. Dlatego dieta antyoksydacyjna powinna być bogata w różnorodne warzywa i owoce, szczególnie te bogate w witaminę C, E, A czy likopen.

Warto uzupełnić dietę również o inne źródła antyoksydantów. Jednym z nich jest zielona herbata, dla jej maksymalnego działania niezwykle ważny jest jednak proces parzenia oraz rodzaj liści. Dlatego warto sięgać na co dzień po butelkę zdrowej herbaty SOTI Natural, która wg badań Politechniki Warszawskiej zawiera aż 340 mg przeciwutleniaczy. W składzie napojów SOTI Natural znajdują się najszlachetniejsze liście herbaty Gyokuro oraz woda. Wysoka zawartość antyoksydantów w SOTI Natural to zasługa precyzyjnego 50-minutowego procesu zaparzania zawartości każdej butelki SOTI Natural i dostosowanie 15 parametrów parzenia. Herbaty parzone SOTI Natural dostępne są w wersji klasycznej zielonej herbaty, perłowej jaśminowej, miętowej z trawą cytrusową, czerwonej herbaty rooibos z imbirem oraz w wersji dla dzieci – parzonej kukurydzy. To stuprocentowo zdrowe napoje bez cukru, które zawierają zero kalorii. Idealnie nadają się do spożycia po treningu oraz w każdym momencie dnia. To naturalna, codzienna dawka antyoksydantów dla każdego!